Producenci
Promocje
Krem kokosowy do twarzy i ciała
Krem kokosowy do twarzy i ciała
30,00 zł 25,00 zł
szt.
Masło Shea - złoto z Afryki
Masło Shea - złoto z Afryki

Masło Shea jest pozyskiwane tylko i wyłącznie z tropikalnej części Afryki. Jest wytwarzane z orzechów drzewa Masłosza, zwanego Shea-Karite, który daje owoce dopiero po około 15 latach, a jeśli chcemy pozyskać najwyższej jakości orzechy, maksymalnie bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, czekać należy nawet i 30 lat. To właśnie te kwasy dają Masłu Shea niesamowite właściwości lecznicze, znacznie przewyższające właściwości masła kakaowego czy też innych tłuszczów roślinnych.

Masło Shea ma stałą konsystencję, podobną do naszego masła, i utrzymuje się z powodzeniem w temperaturze pokojowej, jednak po nałożeniu na skórę, bardzo szybko topnieje na niej do formy oleju. Takie właśnie masło to Nierafinowane Masło Shea, lub Surowe Masło Shea. Takie też właśnie masło, jedyne prawdziwe, oferuję. Generalnie, jako że Masło Shea jest produktem organicznym i w 100% naturalnym, jego kolor, zapach i jakość różni się, w zależności od rejonów, z którego pochodzi. Na tej stronie oferuję Państwu masło z północnych rejonów Ghany – ponieważ osobiście preferuję właśnie to.

100% naturalne masło shea to najlepsze, naturalne źródło witaminy A. Całkowicie zastępuje inne kremy, które reklamowane są jako kosmetyki o podobnym działaniu. Masło shea jest chyba najlepszym, empirycznie udowodnionym nawilżaczem skóry, które przy okazji wykazuje ponadprzeciętne właściwości lecznicze i kojące. Dopiero od niedawna wiedza na ten temat stała się na tyle ogólnodostępna, że Masło Shea stało się nagle bardzo popularnym kosmetykiem. Już nie tylko znajduje się gdzieś w tyle listy składników kremów, ale teraz nawet fraza „z Masłem Shea” jest używana jako slogan reklamowy. Dla przykładu odżywki do włosów nagle zmieniły kierunek, i już nie są „3 w 1„, a „ze 100% Masłem Shea Premium„.

Witamina A w Maśle Shea jest niezwykle istotnym składnikiem, który niebagatelnie wspomaga Masło Shea w leczeniu różnych problemów skórnych takich jak przebarwienia, zmarszczki, wypryski, czy podrażnienia i zapalenia skóry. Doskonałej jakości Masło Shea ma pozytywny wpływa na leczenie alergii skóry – np. atopowe zapalenie skóry – na łagodzenie objawów po ukąszeniu insektów, leczenia poparzeń słonecznych czy nawet odmrożeń.

Właściwości nawilżające zawdzięcza obecności kilku naturalnych „nawilżaczy” w nim zawartych. Są to takie same nawilżające kwasy tłuszczowe, które występują naturalnie w naszej skórze, a produkowane są przez gruczoły łojowe. Jeśli wiesz, że Twoja skóra produkuje „coś” co jej dobrze służy i co jest niezbędne do jej prawidłowego życia (w tym jędrności, zdrowego wyglądu), to rozumiesz, jakim niesamowitym nawilżaczem jest Masło Shea. Pozytywne biochemiczne i fizyczne efekty działa Masła Shea na uszkodzenia skóry sprawiają, że produkt ten jest idealnym rozwiązaniem do procesu leczenia ran i uszkodzeń. Właściwie każdy, kto używa Masła Shea, może potwierdzić, że zauważa różnicę w szybkości gojenia się obrażeń oraz w wielkości/ilości śladów po tych uszkodzenia (np. rozjaśnia i spłyca blizny).

Warto również tutaj wspomnieć o roli witaminy E, również zawartej w Maśle Shea. Witamina E jest głównym antyoksydantem który chroni komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem. Wykorzystywana jest też do leczenia męskiej niepłodności, zaburzeń mięśniowych, miażdżycy oraz chorób serca. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_E)

Zatem, jeśli witamina E zawarta w Maśle Shea jest przydatna, to jej działanie może pomóc Twojej skórze na dwa sposoby: po pierwsze, poprzez poprawienie cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych, co spowoduje lepsze ukrwienie i dotlenienie komórek. Po drugie, witamina E doskonale chroni skórę przed działaniem czynników środowiskowych.

Źródło: http://masloshea.com.pl/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl